klik

DATA AUKCJI

18.03.2010
Pdf

165 Aukcja Dzieł Sztuki, 18 marca 2010 r.

Najdrożej wylicytowano „Scenę alegoryczną” Jacka Malczewskiego – za 115 000 zł. Najwięcej emocji wzbudziło z kolei płótno mało znanego malarza Mikołaja Iwasiuka – przelicytowano je niemal 6-cio krotnie.

Nabywca okazałego oleju Jacka Malczewskiego powinien być zadowolony z zakupu, wylicytowana cena jest okazyjna jak na tak dobre dzieło mistrza. Bardzo duże zainteresowanie wzbudził klasyczny pejzaż Juliana Fałata, „Zima w Polesiu” została wylicytowana za 66 000 zł (cena wywoławcza 38 000 zł), nabywca tego malowniczego dzieła w przyjaznym dla wnętrz formacie z pewnością będzie zadowolony z zakupu. Uwagę zgromadzonych wzbudziła również „Ślizgawka” Włodzimierza Bartoszewicza. Licytacja i sprzedaż pracy tego artysty, bardzo rzadkiego na polskim rynku sztuki, pokazuje zwiększające się zaangażowanie kolekcjonerów w sztukę lat 30. XX w. Obraz wylicytowano do 26 000 zł, z wywoławczych 18 000 zł. „Łódź na rzece” Meli Muter została wystawiona z niską ceną wywoławczą co spowodowało ciekawą licytację – cena 32 000 zł, również nie jest to wysoka cena jak na obraz tej artystki.

Nieoczekiwanym przebojem wczorajszej aukcji okazał się „Odjazd” Mikołaja Iwasiuka – dzieło wylicytowano niemal 6-cio krotnie powyżej ceny wywoławczej. Na tak emocjonującą licytację z pewnością wpływ miały ukraińskie pochodzenie artysty oraz motyw przewodni znany z obrazów Józefa Brandta. Widać, że taka tematyka spodobała się zgromadzonym również w innym wykonaniu.

Wyniki aukcji - pdf

OBIEKTY OFEROWANE NA AUKCJI

Pokaż wg
Pokaż 10 | 25 | 50 | 75 | 100 obiektów

PRZY STUDNI Zofia Stryjeńska
Cena wywoławcza: 45 000 zł
Cena wylicytowana: 40 000 zł

004

Zofia Stryjeńska (1891 Kraków - 1976 Genewa)

PRZY STUDNI

gwasz/papier, 71 x 99,5 cm

Zofia Stryjeńska w leksykonie artystów

ULE PRZED CHATĄ Włodzimierz Tetmajer
Cena wywoławcza: 11 000 zł
Cena wylicytowana: 13 000 zł

007

Włodzimierz Tetmajer (1862 Harklowa - 1923 Kraków)

ULE PRZED CHATĄ

olej/deska, 18 x 25 cm

Włodzimierz Tetmajer w leksykonie artystów

ZIMA NA POLESIU Julian Fałat
Cena wywoławcza: 38 000 zł
Cena wylicytowana: 66 000 zł
Film

008

Julian Fałat (1853 Tuligłowy - 1929 Bystra)

ZIMA NA POLESIU

olej/sklejka, 30 x 74 cm

Julian Fałat w leksykonie artystów

Cena wywoławcza: 18 000 zł
Cena wylicytowana: 26 000 zł

011

Włodzimierz Bartoszewicz (1899 Lwów - 1983)

"ŚLIZGAWKA"

olej/sklejka, 62 x 67 cm

Desa Copyright © 2009 DESA UNICUM Sp. z o.o.
ul. Marszałkowska 34/50
00-554 Warszawa.