Aktualności

15 października 2021
"Sztuka dostrzegania"
Kolejna charytatywna aukcja "Sztuki dostrzegania" odbędzie się już 22 października. Ten wyjątkowy projekt współtworzony jest przez Dom Aukcyjny DESA Unicum oraz PwC. Do udziału w tegorocznej aukcji został zaproszony ceniony polski malarz – Michał Zaborowski, który specjalnie na tę okazję stworzył 30 portretów osobowości świata kultury, sportu, biznesu i życia ...
15 października 2021
Niedawno odkryty „Portret Stanisława Witkiewicza” Jacka Malczewskiego sprzedany za 3,6 miliona złotych
Portret Witkiewicza autorstwa Jacka Malczewskiego, który mogliśmy podziwiać pierwszy raz po 120 latach w DESA Unicum, został sprzedany na czwartkowej aukcji za 3,6 miliona złotych, przebijając trzykrotnie swoją estymację. To najdrożej sprzedana praca na tej aukcji i jeden z najważniejszych obrazów przywróconych polskiej kulturze w ostatnim czasie. Całkowity obrót ze ...
8 października 2021
Rekordowa kwota za obraz Zdzisława Beksińskiego
Na aukcji "Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i Realizm Magiczny", która odbyła się 7 października 2021 r. w DESA Unicum padł historyczny rekord. Obraz "Postać" Zdzisława Beksińskiego został sprzedany za 1,92 mln złotych, tym samym przekraczając estymację o ponad milion złotych. Całkowity obrót wyniósł 3,7 mln złotych, co sprawia, że była ona ...
30 września 2021
NO HUMAN IS ILLEGAL– aukcja charytatywna
W najbliższą niedzielę zapraszamy na aukcję charytatywną stworzoną we współpracy z fundacjami Chlebem i Solą oraz Kuchnią Konfliktu, Zachętą Narodową Galerią Sztuki oraz Warsaw Gallery Weekned. Wspólna inicjatyw ma na celu zebranie środków oraz nagłośnienie trudnej sytuacji uchodźców w Polsce.
29 września 2021
Rekordowe prace artystów nowego pokolenia
Wczorajszą aukcję "Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989" zakończyliśmy kolejnymi rekordami! Wśród nich prace Agaty Bogackiej, Martyny Czech i Zbigniewa Rogalskiego. Całkowity obrót aukcji wyniósł ponad 1,22 mln zł.
24 września 2021
DESA DESIGN DAYS | RZECZ TO PIĘKNA
W tej, siódmej już edycji Desa Design Days celebrujemy piękno sztuki użytkowej. Początek jesieni spędzimy w otoczeniu najlepszych przykładów polskiego i światowego designu i rzemiosła. Zapraszamy do uczestniczenia w ciekawych rozmowach i spotkaniach z wyjątkowymi gośćmi - dwie soboty pełne wydarzeń już 25 września i 2 października!
22 września 2021
Entuzjastyczne przyjęcie aukcji "Miś" vs. "Psy"
Wczorajsza aukcja "Miś" vs. "Psy" to autorski projekt DESA Unicum, z którego jesteśmy niezwykle dumni. Ta bardzo szczególna aukcja miała na celu przeniesienie popkultury w przestrzeń sztuki, a jej motywem przewodnim były dwa kultowe polskie filmy. Ogromnie cieszy nas jej entuzjastyczne przyjęcie wśród kolekcjonerów.
17 września 2021
REKORDY NA AUKCJI „FEMINIZM. SZTUKA KOBIET”
Wczorajsza aukcja to już drugi projekt z cyklu "Feminizm i Sztuka Kobiet", organizowanego przez DESA Unicum. Wyniki dowodzą, że kolejny raz spotkał się z ogromnym zainteresowaniem kolekcjonerów – całkowity obrót z aukcji wyniósł bowiem aż 2,4 mln zł! Padły też kolejne rekordy sprzedażowe.